Zobaczmy jak ChatGPT poradzi sobie z pisaniem treści na Twiterze - wciąż nie mogę przestawić się na nową nazwę jaką jest X.
Takie podejście pozwala zaoszczędzić czas i na bieżąco informować obserwujących. Podobnie jak w poprzednich przypadkach potrzebujemy kontekstu, tj. musimy zdefiniować cel tweeta.
Przykładowe cele:
przygotowanie oferty nowego produktu czy kursu;
informowanie na bieżąco swoich obserwujących;
angażowanie obserwujących poprzez częstsze posty;
i wiele, wiele więcej – a wszystko w zależności od profilu naszego konta.
Nasi odbiorcy
Z Twittera nie korzystam na co dzień ale podobnie jak w przypadku bloga, musimy wiedzieć czym interesują się nasi odbiory i kierować do Nich odpowiednie treści. Wiecie co mam na myśli?
Jeżeli nasi obserwujący interesują się:
progoramowaniem: powinniśmy do Nich kierować treści związane z szeroko pojętym programowaniem. Nie tylko aspekty techniczne, czasem fajnym urozmaiceniem mogą być wszelkiej maści ciekawostki z tego świata;
daną marką: tutaj tworzymy treści dotyczące danej marki, wszelkiej maści promocje czy akcje marketingowe;
kursami: mam tutaj na myśli kursy tworzone w obrębie zainteresowania społeczności. Twitter możemy wykorzystać do akcji promocyjnych czy informacji o nadchodzących kursach;
i wiele, wiele więcej. Tutaj możemy też wykorzystać wiedzę z poprzednich wpisów i poprosić chatbota o różne pomysły promowania swojej ‘marki’.
Pierwszy tweet
Podstawy teoretyczne za nami, znamy już swoich odbiorców, przygotujmy pierwszą wiadomość promującą nasze świeżo otwarte studio detailingowe.
Prompt:
Utwórz post na Twitterze, który ogłasza otwarcie nowego Studia Detailingu Samochodów i informuje o jego kluczowych aspektach działalności.
Odpowiedź:
Oferta promocyjna
Przygotujmy od razu drugi post, w którym ogłaszamy ofertę promocyjną dla swoich pierwszych 10 klientów.
Po otwarciu studia detailingowego przygotuj promocje dla pierwszych 10 klientów. Promocja może obejmować zniżkę na jedną z wybranych usług.
Odpowiedź:
Utrzymajmy zaangażowanie
Czasami mam wrażenie, że życie z ChatGPT staje się prostsze. Oczywiście, nasza kreatywność nie zostanie zastąpiona, ale z pewną łatwością przychodzą nam kolejne kroki czy elementy naszej układanki. My dajemy pomysł a chatbot zwraca nam treść w naprawdę przystępnej formie.
Podtrzymajmy zaangażowanie prosząc naszych klientów o publikacje efektów pracy nad ich samochodami:
Zaangażuj Klientów w relacje na profilu firmy. Poproś o zdjęciach samochodów poddanych zabiegom i zaoferuj zniżkę na kolejne zabiegi dla najpopularniejszego zdjęcia.
Odpowiedź:
Kurde, przez chwilę poczułem się, jakbym naprawdę otworzył takie studio detailingowe.