Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

ChatGPT może nam również pomóc w tworzeniu wiadomości e-mail. Przez poprawne przygotowanie komend/poleceń możemy nadać wiadomości odpowiedni ton i format.

Oczywiście, aby ChatGPT przystąpił do tworzenia wiadomości, poza kontekstem, powinniśmy zawrzeć istotne informacje dotyczące celu przygotowania wiadomości:

  • przedstawienie się klientowi;
  • prośba o spotkanie;
  • podanie o pracę;
  • ogłoszenie firmowe;
  • wniosek formalny;
  • formalna skarga;
  • odpowiedź na zadany temat;
  • itd.

W tym wpisie wybierzemy 1 lub 2 tematy (możecie oczywiście wybrać swoje własne) i sprawdzimy jak różne będą przygotowane wiadomości.

Przedstawienie się klientowi

W pierwszym przykładzie spróbujmy zaprezentować nasze usługi potencjalnemu klientowi, np. niech to będzie projekt strony internetowej dla biura rachunkowego. Przygotujemy stronę, która w prosty i szybki sposób pozwoli obliczać wszelkie należności z tytułu prowadzenia JDG.

Prompt:

Przygotuj profesjonalną wiadomość e-mail przedstawiającą nasze usługi potencjalnemu klientowi. Klient to biuro księgowe a my chcemy przygotować stronę internetową, która pozwoli na kompleksową obsługę klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
Odpowiedź: ChatGPT: email, zgłoszenie naprawy

Teraz już tradycyjnie możemy udoskonalać otrzymany szablon i dopasować go do własnych potrzeb. ChatGPT dał nam tradycyjnie dobry punkt wyjścia.

Skarga za zbyt niskie odszkodowanie

W drugim przypadku spróbujmy złożyć odwołanie za zbyt niskie odszkodowanie, które dostaliśmy po wypadku spowodowanym przez innego kierowcę.

Prompt:

Odpowiedź na powyższą skargę, że przyznane odszkodowanie jest zbyt niskie. Wypadek został spowodowany nie z naszej winy a części do tego modelu Audi RS6 są znacznie droższe niż przyznana wartość odszkodowania.
Odpowiedź: ChatGPT: email, zgłoszenie naprawy

Przyznacie, że ciężko byłoby przygotować, równie sensową wiadomość w tak krótkim czasie.