Tytułem bardzo krótkiego przypomnienia, Lambda to jedna z usług oferowanych przez AWS. Jest to usługa obliczeniowa, która pozwala na uruchamianie kodu bez konieczności dostarczania lub zarządzania serwerami. Lambda wykonuje kod tylko wtedy, gdy jest potrzeby i skaluje się automatycznie od kilku żądań dziennie do tysięcy na sekundę. Płacimy tylko za czas potrzebny do wykonania obliczeń – nie ponosimy żadnych opłat za sam fakt uruchomienia usług.
Kolejny z serii cykl wpisów przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się podstaw AWS Lambda oraz koncepcji programistycznych kryjących się pod tym pojęciem w łatwy i prosty sposób poparty przykładami napisanymi w języku C#. Przechodząc przez serię wpisów zapoznamy się z różnymi funkcjonalnościami usług AWS, które są/mogą być używane z AWS Lambda.
Jeżeli chcecie rozpocząć pracę z Lambdą musicie posiadać swoje konto w usługach AWS. Jeżeli jesteście nowymi osobami na blogu albo jeszcze nie macie założonego konta odsyłam Was do jednego z poprzednich wpisów:
Jeżeli jesteście osobami, które nia miały jeszcze styczności do usługami AWS odsyłam do poprzedniego cyklu w którym poruszałem poniższe tematy:
- AWS - wprowadzenie
- AWS - Cloud Computing
- AWS - przykładowa architektura
- AWS - tworzenie konta
- AWS - konsola zarządzania usługami
- AWS - EC2
- AWS - VPC
- AWS - Lambda
- AWS - S3
- AWS - DynamoDB
- AWS - CloudFront
- AWS - EBS
- AWS - Auto Scaling
- AWS - Route 53
- AWS - RDS
- AWS - Kinesis
- AWS - Machine Learning
- AWS - Work Mail
- AWS - następne kroki