Jako, że jest to pierwszy z serii wpisów dotyczących wiązania danych przygotujemy prosty projekt. Bazuje on na jednym z poprzednich wpisów, tym razem jednak użyjemy domyślnego szablonu projektu Angular, który nieznacznie zmodyfikujemy. Jeżeli chcecie zazponać się (ponownie) z koncepcją tworzenia komponentów i ich użycia w aplikacji zapraszam do wpisu: Angular 8: komponenty
W tym wypadku nie będę analizował kodu przygotowanego projektu ponieważ każdy z Was może podejść do tematu w odmienny sposób. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda zarys projektu, który przygotowałem:
Jeżeli jednak chcecie rozpocząć część właściwą wpisu od dokładnie tego samemu stanu jak w moim przypadku możecie pobrać spakowany projekt z poniższego linka:
Kliknij tutaj, aby pobrać DataBinding.7z
Ja jednak zachęcam do własnych eksperymentów
Informacja: Projekt, który załączyłem pozbawiony jest niezwykle istotnego (dla nas) folderu node_modules. Dlaczego wspomniałem, że dla nas? Jest to folder w którym znajdują się niezbędne biblioteki dodawane lokalnie do tego folderu w trakcie tworzenia aplikacji. Ten folder jest również pomijany w systemach kontroli wersji.
Niezwykle ważny jest tutaj plik package.json znajdujący się w folderze głównym projektu – określa on jakie biblioteki zostaną zainstalowane w folderze node_modules po uruchomieniu polecenia npm install. Teraz możecie poznać odpowiedź na pytanie dlaczego tworzenie projektu jest takie długie? Wszelkie niezbędne biblioteki muszą zostać zainstalowane lokalnie.
Jeżeli zdecydowaliście się na pobranie projektu musicie wykonać powyższą instrukcję a następnie będziecie gotowi do dalszej pracy.
- Pierwszy krok: przechodzimy do folderu głównego aplikacji i wywołujemy polecenie npm install:
- Drugi krok: ng serve -o - jesteśmy gotowi do pracy.